Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

14 bahais arrested in iran

منابع خبری جامعه بهایی در ایران از بازداشت همزمان ۱۴ بهایی در شامگاه چهارشنبه هفتم مهر در شهرهای کرج و شیراز خبر می‌دهند.

خبرگزاری بهایی نیوز گزارش داده که این ۱۴ چهارده شهروند بهایی پس از بازداشت به «مکان نامعلومی» منتقل شده‌اند.
یک منبع مطلع هم گفته که ماموران امنیتی به رغم اینکه «اجازه قانونی ورود به خانه این افراد را نداشتند اما پس از ورود به منزل، آنها را بازداشت کرده‌اند».


بهایی نیوز همچنین گزارش داده که مغازه چهار بهایی در پاساژ لوازم یدکی ماشین کرج توسط ماموران اداره اماکن عمومی پلمب شده است.
بر اساس این گزارش، پلمب این مغازه‌ها پنجشنبه هشت مهر و «تنها به دلیل اعتقاد مالکان انها به دیانت بهایی» رخ داده است.
مسئولان جمهوری اسلامی معمولا از دیانت بهایی به عنوان «فرقه ضاله» نام می‌برند و با پیروان آن برخورد می‌کنند.
تعداد نامشخصی از پیروان این آیین پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی به زندان افتاده، از تحصیل آنها ممانعت شده، از کار بیکار یا حتی اعدام شده‌اند.
دور جدید برخورد با بهاییان در ایران در حالی است که کمتر از یک ماه پیش، جامعه جهانی بهایی مستقر در در ژنو سوییس، در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از او خواست که به «سرکوب اقتصادی بهاییان» در ایران پایان دهد.
جامعه جهانی بهایی از «آپارتاید اقتصادی» علیه بهاییان در ایران انتقاد کرده و مقام‌های جمهوری اسلامی را به «اتخاذ سیاست‌های عمدی» و «تبعیض‌های سازمان‌یافته» علیه پیروان این آیین متهم کرده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311