Saturday 31 October 2020 / شنبه 10 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

borujen pollution draught

شهر بروجن، دومین شهر بزرگ استان چهارمحال و بختیاری در گرد و خاک فرو رفته‌است.

به گزارش خبرگزاری «مهر»، با وزیدن بادهای موسمی شدید در بروجن که از خشکسالی رنج می‌برد، هوای این شهر به‌شدت آلوده شده است.
میزان گرد و خاک در بروجن تا حدی است که خانه‌ها و خودروها روزانه زیر لایه‌ای از غبار فرو می‌روند. این شهر با جمعیتی بیش از ۵۲ هزار نفر در مرکز شهرستان بروجن قرار دارد و از خشک‌ترین قسمت‌های چهارمحال‌ و‌ بختیاری به حساب می‌آید.


مهرداد قطره، مدیرکل هواشناسی استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌و‌گو با مهر این استان را هفتمین استان خشک ایران معرفی می‌کند. این استان به دلیل برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی و کمبود بارش با بحران آب مواجه شده‌است.
در این استان، شهرستان بروجن کم‌بارش‌ترین منطقه در سال‌های اخیر بوده‌است. این شهرستان در سال جاری با وضعیت بحرانی آب رویارو و جریان آب آشامیدنی در آن بارها قطع و وصل شده‌است. وزش بادهای موسمی باعث شده‌ تا گرد و خاک از زمین بلند شود و فضای شهر را بپوشاند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311