Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran hamoon international pond

پژوهشکده تالاب بین‌المللی هامون اعلام کرد که این تالاب «به‌طور کامل» خشک شده است . این پژوهشکده که وابسته به دانشگاه زابل است با استناد به تصاویرماهواره ای ۱۷ شهریور اعلام کرده که " بستر تالاب هامون در تمامی نقاط آن به خشکیدگی کامل رسیده است." به گزارش این پژوهشکده در اواخر مرداد ماه بخش کوچکی از این تالاب آبگیری شد "اما این آب حتی یکماه " هم دوام نیاورد .
اسماعیل کهرم ، مشاور سازمان محیط زیست ایران در گفتگویی با رادیو فردا این گزارش را تایید کرد.


خبرگزاری ایسنا هم مرگ بیش از دو میلیون ماهی و بچه ماهی پس از خشک شدن تالاب را " یک فاجعه زیست محیطی" خوانده است. مدیر کل شیلات سیستان نیز اعلام کرده که بر اثر خشک شدن تالاب هامون بیش از ۳۵۰ تن ماهی خشک از این تالاب جمع آوری شده است.
این در حالیست که سعید محمودی ، مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان این گزارشها را جو سازی خوانده و بدون اشاره به جزئیات گفته " هیچ فاجعه زیست محیطی در هامون رخ نداده و حال تالاب هامون بسیار خوب است."
دریاچه هامون در استان سيستان و بلوچستان ايران سومین دریاچه بزرگ ایران است و آب رود هيرمند يا هلمند، از استان هلمند افغانستان، به اين درياچه می‌ريزد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311