Friday 24 May 2019 / جمعه 3 خرداد 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

destroying homes and farms mashhad

درگیری میان ماموران جهاد کشاورزی و آستان‌قدس که به همراه نیروهای انتظامی برای تخریب خانه‌ها، باغ‌ها و مزارع کشاورزی به روستای «خین چماقی» رفته بودند با روستائیان به مجروح و بازداشت شدن ۵ تن از روستائیان انجامید....

زمین‌ها متعلق به آستان قدس رضوی است و به روستائیان اجاره داده شده است.
علت حمله ماموران به خانه‌ها و مزارع کشاورزی و باغ‌های روستای «خین چماقی» اتهام «تصرف غیرقانونی اراضی ملی» بوده است. حال آن که به گفته دهدار روستا، زمین‌ها سال ۱۳۴۲ به کشاورزان با اجاره ۹۹ ساله واگذار شده و آستان قدس نیز زمین‌ها را به ۳۰ تن از روستائیان اجاره داده است و کشاورزان اسناد اجاره را در اختیار دارند.
حادثه صبح روز یکشنبه ۶ فروردین رخ داد. به گزارش «بازتاب»، در این روز ماموران جهاد کشاورزی و آستان قدس به همراه نیروهای انتظامی با لودرها و خودروهای سنگین برای تخریب خانه‌ها و مزارع کشاورزی به روستای «خین چماقی» رفتند.
به گفته محسن زارعی دهیار روستا، این اقدام بدون هرگونه اخطار قبلی صورت گرفته و ماموران بدون آن که مجوزی به اهالی روستا نشان دهند اقدام به تخریب دیوار تعدادی از باغ‌ها، زمین‌های زراعی و خانه‌ها کردند.
بازتاب به نقل از محسن زارعی دهیار روستا نوشته است اقدام ماموران باعث تجمع اهالی روستا و اعتراض آنان شده است. در جریان درگیری ۵ تن از آنان زخمی و بازداشت شده‌اند.
زراعی افزوده است ماموران حتی اجازه گرفتن عکس با موبایل هم به روستائیان نداده‌اند حال آن که اگر اقدام آنان قانونی است، نباید مانع عکس گرفتن اهالی می‌شدند