Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

5 iran army killed in syria

برخی منابع خبری ایران تصاویری از کشته شدن 5 نظامی ایرانی دیگر در سوریه منتشر کرد برخی رسانه‌های ایران روز پنجشنبه از کشته شدن پنج نظامی دیگر ایران طی روزهای اخیر در سوریه خبربودند طبق این منابع سعید سیاح طاهری، محمد کامران، مصطفی چگینی، مجید قربانخانی و محمد اینانلو طی چند روز گذشته در سوریه کشته شدند.
خبرگزاری فارس نام و تصاویر این 5 نظامی که احتمالاد پاسدار هستند را منتشر کرده و از آنها به عنوان «مدافعان حرم حضرت زینب» یاد کرده است .


در همین حال خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضائیه، نیز گزارشی منتشر کرده است. این دو منبع اما در گزارش خود ذکر نکردند که این 5 پاسدار چه وقت و در کجای سوریه کشته شدند.
پیشتر جمهوری اسلامی ایران حضور نظامی خود در سوریه برای حمایت از رژیم اسد در جنگ علیه مخالفان سوری را رد می کرد و می گفت که حضور نظامیان سپاه و بسیج ایرانی در سوریه در سطح مستشاری و با هدف ارائه مشاوره و آموزش به نیروهای اسد است اما با افزایش تعداد تلفات و در پی کشته شدن ده‌ها پاسدار و فرمانده اینک ضمن اعتراف به جنگ داخلی هر چند وقت از تشییع چنازه چند پاسدار خبر می دهد.
 گفته می شود تاکنون بیش از 150 تن از سپاه پاسداران ایران در جنگ داخلی سوریه کشته شدند.
سپاه قدس ایران و حزب الله لبنان از آغاز اعتراضات مردمی سوریه علیه اسد در سال 2011 تاکنون در کنار نیروهای ارتش سوریه در سرکوب مخالفان سوری نقش اساسی ایفا می کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311