Friday 30 October 2020 / جمعه 9 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

hassan rouhani election

با انتصاب علی اصغر مونسان و عیسی کلانتری به ریاست سازمان‌های «میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» و «حفاظت محیط زیست»، تعداد زنان کابینه حسن روحانی کاهش یافت.
رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه ۲۲ مرداد...

عیسی کلانتری را به جای معصومه ابتکار به عنوان معاون رئیس جمهوری او رئیس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد. آقای روحانی همچنین علی اصغر مونسان را به جای زهرا احمدی‌پور به عنوان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب کرد.
عیسی کلانتری، وزیر کشاورزی دولت هاشمی رفسنجانی، در دولت اول حسن روحانی دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه و معاون اسحاق جهانگیری بود. این در حالیست که منتقدان او معتقدند مشکلات خشکیدگی دریاچه ارومیه از زمان وزارت آقای کلانتری و حفر هزاران چاه در اطراف دریاچه به منظور توسعه کشاورزی در آن منطقه آغاز شده است.
در سازمان میراث فرهنگی نیز علی اصغر مونسان، یک چهره اجرایی در حوزه مهندسی و صنعت، جایگزین خانم احمدی پور شده که یک چهره دانشگاهی است. خانم احمدی پور تنها ۹ ماه رئیس این سازمان بود و جانشین مسعود سلطانی‌فر شده بود. دولت آقای روحانی در پی توسعه گردشگری است و در این میان با چالش‌هایی چون آماده نبودن زیرساختها و کمبود هتل روبروست.
به هر روی، رئیس جمهوری ایران که به دلیل معرفی نکردن وزیر زن در کابینه دوم خود با انتقاداتی روبرو بود، با انتخاب روسای جدید سازمان های میراث فرهنگی و محیط زیست، تعداد زنان کابینه خود را کاهش داد.
این در حالیست که حامیان حسن روحانی در ماههای اخیر از او خواسته بودند که در دولت خود نقش بیشتری به زنان بدهد و وزیر زن به مجلس معرفی کند.
آقای روحانی در روزهای گذشته معصومه ابتکار، رئیس قبلی سازمان محیط زیست را به عنوان معاون خود در امور زنان و خانواده به جای شهیندخت مولاوردی منصوب کرد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311