Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

rouhani italy covered stachus

رییس جمهوری اسلامی می‌گوید که هیچ درخواستی از مقام‌های ایتالیایی برای پوشاندن مجسمه‌های برهنه کلاسیک در موزه کاپیتولین رم نکرده است ولی از میزبانی ایتالیا قدردانی می‌کند. وی در حالی که لبخند می‌زد اظهار داشت: «می‌دانم که ایتالیایی‌ها بسیار مهمان‌نواز هستند، مردمی که سعی می‌کنند مهمانانشان تا جایی که ممکن است راحت باشند و من از این بابت از آنها تشکر می‌کنم».
در نشست خبری روز دوشنبه رییس جمهوری ایران و نخست وزیر ایتالیا، که در موزه رم برگزار شد مجسمه‌های برهنه دوران باستان از جمله پیکره ونوس مربوط به قرن دوم قبل از میلاد با جعبه‌های سفید پوشانده شده بودند.


این اقدام باعث جنجال در رسانه‌های این کشور و محکومیت آن از سوی سیاستمداران ایتالیایی شد.
داریو فرانچسینی، وزیر فرهنگ ایتالیا، که حسن روحانی را در بازدید از این موزه همراهی می‌کرده، پوشاندن مجسمه را «غیرقابل درک» خوانده است.
وی تاکید کرده که نه او و نه نخست وزیر ایتالیا هیچ‌کدام از چنین تصمیمی خبر نداشته‌اند.
رسانه‌های ایتالیا روز چهارشنبه نشان دادن «اشتیاق زیاد» به سفر روحانی را سرزنش کرده و تقصیر را متوجه دفتر تشریفات برای بازدید مقام‌های بلندپایه از این کشور دانستند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابعی در شهرداری رم که مدیریت موزه با آن است، به مطبوعات اطمینان داده‌اند که شهرداری در این زمینه تصمیم‌گیر نبوده است.
پوشاندن مجسمه‌ها تنها اقدامی نبوده است که برای برگزاری بدون دردسر سفر حسن روحانی به ایتالیا صورت گرفته است. رییس جمهوری ایران حاضر نشد تا در میهمانی شامی که شراب در آن سرو می‌شود شرکت کند.
در پایان دیدار دو روزه رییس جمهوری ایران از ایتالیا، دو طرف بیانیه


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311