Saturday 24 October 2020 / شنبه 3 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Rouhani Ahmadinejad Raisi

حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران، و ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس، روز جمعه ۲۵ فروردین با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم شدند.


از آقای رئیسی به عنوان رقیب اصلی روحانی در این انتخابات نام برده می‌شود که مورد حمایت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) است. این جبهه زمستان پارسال برای ایجاد وحدت بین گروه‌های اصلی اصولگرایان و معرفی یک نامزد واحد تشکیل شد.
حسن روحانی نیز که در چهار سال گذشته سکان ریاست جمهوری ایران را به عهده داشت، از حمایت جناح اصلاح‌طلب درون حکومت ایران برخوردار است.
وی روز جمعه پس از ثبت‌نام در انتخابات اعلام کرد که «از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهم‌ترین مسائل اقتصادی و سیاسی است».
شورای هماهنگی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان از آقای روحانی در انتخابات حمایت کرده است.
ابراهیم رئیسی به عنوان رقیب اصلی حسن روحانی، در نشست روز ۱۷ فروردین «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» معروف به جمنا، بالاترین رأی را در بین نامزدهای اولیه این گروه کسب کرد.
آقای رئیسی روز جمعه ساعتی پس از حسن روحانی با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.
در همین حال علیرضا زاکانی روز جمعه و قبل از حضور حسن روحانی برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرد.
در روزهای گذشته محمود احمدی نژاد و حمید بقایی، معاون اجرایی او در دوره ریاست جمهوری، نامزد شده اند و نامزدی آقای احمدی نژاد برخلاف «توصیه» سابق رهبر جمهوری اسلامی، واکنش منفی اکثر اصولگرایان را به دنبال داشته است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311