Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

khamenei charshanbe soori

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی برگزاری آیین چهارشنبه‌سوری در ایران را خلاف شرع اسلام دانست.
روز دوشنبه ۱۴ مارس / ۲۴ اسفند، یک روز پیش از مراسم چهارشنبه‌سوری در ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر خامنه‌ای سئوالی منتشر کرد که در آن نظر رهبر جمهوری اسلامی درباره چهارشنبه‌سوری پرسیده شده بود.
علی خامنه‌ای در پاسخ کوتاه خود آورده است: «چهارشنبه‌سوری هیچ مبنای شرعی ندارد و مناسب است از آن اجتناب شود.»


گروهی از مسئولان جمهوری اسلامی نیز هر سال به‌هنگام برگزاری چهارشنبه‌سوری همین نظر را تکرار می‌کنند. رسانه‌های ایران هم هر سال بیش از هر چیز آسیب‌های ناشی از آتش‌بازی در چهارشنبه‌سوری را برجسته می‌کنند.
آیت‌الله مکارم شیرازی، یکی از مراجع دینی شیعه نیز امروز سه‌شنبه ۲۵ اسفند، برگزاری چهارشنبه‌سوری را «خرافه» و کار افراد «نادان» دانست و گفت از این مراسم باید پرهیز کرد.
مکارم شیرازی گفت: «اشخاصی که ترقه‌های پر سر و صدا در خیابان پرتاب می‌کنند، بدانند که باید در روز قیامت پاسخگوی اعمال خود باشند.»
آیین چهارشنبه‌سوری از دیرباز در غروبِ آخرین سه‌شنبه سال برگزار می‌شود. این مراسم در کشورهایی همچون تاجیکستان و افغانستان و همچنین در میان کردها متداول است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311