Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

suicide students in iran

سیزده دانش‌آموز در ایران در چند ماه گذشته دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داده‌اند.خبرگزاری مهر، امروز دوشنبه پنجم بهمن گزارش داد که از تابستان ۱۳۹۴ تا سوم بهمن جاری ۱۳ دانش‌آموز خودکشی کرده‌اند.
بر پایه این گزارش، ۹ دانش‌آموز خود را حلق‌آویز کرده‌اند، سه نفر از ساختمان خانه و پل عابر پیاده به پایین پریده‌اند و یک نفر با سلاح گرم جان خود را گرفته است.
از ۱۳ خودکشی رخ داده توسط دانش‌آموزان، چهار خودکشی در تهران، دو خودکشی در ارومیه، دو خودکشی در یزد و بقیه خودکشی‌ها در لرستان، مازندران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و کرمانشاه رخ داده است.
همچنین از ۱۳ خودکشی رخ داده، علت شش خودکشی «مسائل تحصیلی، عدم قبولی در امتحانات یا کنکور و احضار والدین به مدرسه» و علت سه مورد دیگر از این خودکشی‌ها نیز «سرزنش والدین، خستگی از شرایط زندگی و دیدن فیلم در رابطه با خودکشی»

اعلام شده است. هنوز علت چهار خودکشی دیگر اعلام نشده است.
این آمار صرفاً مربوط به دانش‌آموزانی است که دست به خودکشی زده‌اند و جان خود را از دست داده‌اند. از شمار خودکشی‌ دانش‌آموزانی که از مرگ نجات پیدا می‌کنند، آماری در دست نیست.
حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مورد خودکشی دانش‌آموزان به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که در جامعه ۱۳ میلیونی دانش‌آموزی در یک سال ۱۳ مورد خودکشی رخ داده اما «وضعیت قرمز و در حد بحران نیست.»
او افزود: «ما معمولاً وقتی مشکلی پیش می‌آید تنها آموزش و پرورش را به میدان می‌کشیم در حالی که باید توجه داشت به دنبال یک مقصر گشتن راهگشا نیست و آسیب‌های اجتماعی همه چند عاملی‌اند و آن‌گونه نیست که تنها یک نهاد یا دستگاه مسئول باشند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311