Wednesday 21 October 2020 / چهارشنبه 30 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ISIS Tehran attack video

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) ویدیوی جدیدی را منتشر کرده است که می‌گوید عاملان حمله اخیر به یکی ساختمان‌های مجلس ایران و آرامگاه آیت الله خمینی، پیش از انجام عملیات خود آنرا ضبط کرده‌اند....


شبکه اعماق - وابسته به داعش - که پیشتر ویدیوی لحظاتی از حمله مرگبار چهارشنبه را منتشر کرد، ویدیوی تازه را پخش کرده است.
محلی که در ویدیو به چشم می خورد این احتمال را قوت می‌بخشد که این ویدیو در ایران تصویربرداری شده است به ویژه با توجه به شکل لوله و شیرهای گازی که در تصویر دیده می‌شود.
در این ویدیو سه مرد نقابدار و دو مرد که به دوربین پشت کرده اند دیده می شوند. یکی از نقابداران پس از قرائت یک دعای عربی، به زبان کردی مردم را به جهاد تشویق می‌کند.
او می گوید: «به خواست خدای پروردگار این کتیبه (گردان)‌ جهاد را در ایران کلید می‌زند و امیدواریم که برادران عزیز به آن بپیوندند و این شمعی را که ما روشن کردیم خاموش نکنند و در تکفیر رافضیان و شناساندن آنان به همگان و قتل آنها تردید نکنند.»
رافضیان به معنای سرکشی کنندگان،‌ عنوان تحقیرآمیزی که اعضای گروه‌های سنی‌ تندرو برای شیعیان به کار می‌برند.
تلویزیون و خبرگزاری های ایران چهارشنبه در گزارشی برای نخستین بار تصاویر دوربین‌های مداربسته از لحظه ورود مهاجمان به داخل ساختمان ملاقات مردمی مجلس را نشان دادند. در آن گزارش مفصل گفته شد که پنج مهاجم واحدی از یک تیم بزرگتر بودند که بنا داشته اند در سالروز درگذشت آیت الله خمینی (14 خرداد) انفجارهایی را ترتیب دهند.
این در حالیست که در ویدئوی تاز‌ه داعش مرد نقابداز می‌گوید این نخستین واحد (گردان) عملیاتی داعش در ایران است و ابراز امیدواری می کند که آخرین گردان نباشد.
مرد نقابدار می گوید: «... به اذن پروردگار این جهاد را شروع کنید. عملا. خونشان را بریزید همان طور که آنها خون مسلمانان را در همه کشورها می ریزند.»
او می افزاید: «آنها را می بینید که فتنه شان به موصل و سوریه و یمن و لیبی رسیده و همه جا در برابر اهل اسلام ایستاده اند. به طور قطع و یقین دستشان در دست یهودیان در خاورمیانه است.»
مردم نقابدار در پایان تاکید می کند که پیامش تهدیدیست برای حکومت عربستان سعودی و این که «آل سعود باید بدانند که بعد از ایران نوبت آنهاست.»
او می گوید: «باید بدانند که سربازان دولت اسلامی فقط سربازان خدای پروردگارند. فقط برای خدای پروردگار می جنگند. مزدور هیچکس نیستند. نوکر هیچکس نیستند. فقط فرمانبر خدا و پیغمبر خدا هستند. فقط حرف آنها را (خدا و پیغمبر خدا) قبول می کنیم و برای آنها می جنگیم نه ایران نه عربستان


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311