Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sadra mohaghegh shargh magazine

گزارش‌های منتشره حاکی است که صدرا محقق دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق روز دوشنبه ۲۹ شهریور در منزل خود بازداشت شده است.
درباره دلایل بازداشت صدرا محقق و نهاد بازداشت کننده او اطلاعاتی منتشر نشده است.
با این حال ساعاتی پس از بازداشت آقای محقق خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی و یکی از رسانه‌های حامی محمد باقر قالیباف شهردار تهران، این روزنامه‌نگار را متهم کرد که «اقدام به تهیه گزارش‌هایی از اوضاع داخلی کشور برای رسانه‌های ضدانقلاب» می‌کرده است.


آقای محقق سال ۹۲ نیز به همراه یک روزنامه‌نگار دیگر به نام جواد حيدريان در تجمعی که برای اعتراض به لحن محمد بزرگواری نماينده کهگيلويه در مجلس و به‌ کار بردن الفاظی چون «چماق لری» از سوی اين نماينده، برگزار شد، بازداشت و پس از ۲۴ ساعت آزاد شده بود.
روزنامه شرق که آقای محقق دبیر سرویس اجتماعی آن بوده یکی از رسانه‌های منتقد شهرداری تهران محسوب می‌شود. این روزنامه هنوز به خبر بازداشت همکار خود واکنشی نشان نداده است.
این دومین بازداشت روزنامه نگاران در ایران ظرف سه روز گذشته است. یاشار سلطانی مدیرمسئول وب‌سایت «معماری‌نیوز» که به علت انتشار گزارش‌ها درباره واگذاری املاک شهرداری تهران احضار شده بود، روز شنبه ۲۷ شهریور پس از مراجعه به دادسرا و به علت عدم توانایی در ارائه وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی بازداشت شد.
برخی سایت‌ها گزارش داده‌اند که با وجود ارائه وثیقه از سوی وکلای آقای سلطانی، روز یکشنبه بازپرس پرونده میزان وثیقه را افزایش داده و او دوباره به زندان بازگردانده شده است.
درباره میزان وثیقه جدیدی که برای آقای سلطانی تعیین شده، گزارشی منتشر نشده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311