Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

arash sadeghi in twitter

کاربران توییتر با یک توفان توییتری هشتگ مربوط به آرش صادقی را به رتبه اول ترند جهانی رساندند. این فعال سیاسی زندانی بیش از دو ماه است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و به گفته نزدیکانش سلامت او با خطر جدی مواجه شده است.

بی‌توجهی مسئولان قضایی نسبت به خواسته‌های آرش صادقی و وخامت حال او باعث شد تا کاربران ایرانی برای دومین بار در یک هفته فراخوانی برای توفان توییتری منتشر کنند و این بار هشتگ #savearash (آرش را نجات دهید) روز جمعه ۱۰ دی به جمع ترندهای برتر دنیا راه پیدا کرد و برای چند ساعتی ترند اول جهانی بود.


آقای صادقی که به ۱۹ سال زندان محکوم شده در اعتراض به بازداشت همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی اعتصاب غذای نامحدود خود را از بیش از دو ماه پیش آغاز کرد. از زمان اعلام این اعتصاب غذا ۶۸ روز می‌گذرد که می‌تواند منجر به مرگ شود.
شهناز کریم بیگی مادر مصطفی کریم بیگی (یکی از کشته‌شدگان در اعتراضات مردمی عاشورای ۱۳۸۸) به مسعود باستانی٬ روزنامه‌نگار گفته که تماس‌های هر روزه آرش صادقی از زندان با او قطع شده و مادر گلرخ ایرایی هم اعلام کرده که آرش در حال مرگ است و «هر لحظه خون بالا می‌آورد.»
در این توفان توییتری٬ نمایندگان مجلس و سایر مقامات جمهوری اسلامی که در توییتر حضور دارند نیز مورد خطاب قرار گرفتند و از جمع آنها محمود صادقی نماینده تهران پاسخ داد «در حد مقدورات» به زندانیان فعال مدنی به ویژه آرش صادقی و علی شریعتی کمک خواهد کرد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311