Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

در آستانه برگزاری یکی از مهم‌ترین نشست‌های شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران، وزارت خارجه فرانسه امروز دوشنبه  تأکید کرد که آژانس باید تمامی ماهیت فعالیت‌های هسته‌ای گذشته ایران را اعلام کند.france iran nuclear report
به گزارش خبرگزاری رویترز، رومن نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، خواستار انتشار «گزارش کامل» آژانس و ارائه «همه اطلاعات» از برنامه گذشته هسته‌ای ایران شده است.
این درخواست در حالی صورت می‌گیرد که بلندپایگان ایران، از جمله وزیر خارجه و معاون او و نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی، در روزهای گذشته تأکید کرده‌اند که آژانس باید پرونده فعالیت‌های هسته‌ای ایران در سال‌های قبل را مختومه کند.
مقامات ایران استدلال می‌کنند که گذشته فعالیت‌های هسته‌ای ایران ابعاد نظامی نداشته و اصولاً اطلاق پی‌ام‌دی، مخفف عبارتی به معنی «احتمال ابعاد نظامی»، به سابقه برنامه اتمی ایران نادرست و اشتباه است.
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و عباس عراقچی رئیس هیئت اجرایی ایران در برجام در روزهای گذشته گفته‌اند که اگر این پرونده مختومه نشود، ایران نیز تعهدی به اجرای برجام نخواهد داشت.
گزارشی که قرار است حداکثر روز چهارشنبه به شورای حکام آژانس ارائه شود، در سرنوشت برجام اثرات مهمی خواهد داشت.
اما به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه، دوشنبه نهم آذر گفت آژانس باید پیشینه فعالیت‌های ایران را دقیقاً روشن کند و برای همه ابهامات در این خصوص، پاسخ‌های ریز لازم را ارائه کند.
اگر یکی از اعضای شورای حکام، از جمله فرانسه، از گزارش آژانس درباره پی‌ام‌دی ایران ابراز ناخشنودی کند، ممکن است آغاز اجرایی شدن توافق نهایی هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی که تیرماه به‌دست آمد، با تعویق جدی روبه‌رو گردد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311