Tuesday 20 October 2020 / سه شنبه 29 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran Parliament

خبرگزاری‌های ایران از درگیری «لفظی» و «فیزیکی» بین خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی و عزت‌الله یوسفیان نماینده آمل در مجلس، در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۸ خرداد پارلمان ایران خبر دادند.
در حالی که معاون وزیر جهاد کشاورزی، نماینده آمل را به «بیان کلمات رکیک» و «پاره کردن» یقه پیراهنش متهم کرده است، این نماینده مجلس گفته که معاون وزیر خودش «یقه پیراهن خود را پاره کرده است».
در همین حال به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، پس از این درگیری «بسیاری» از نمایندگان به دور معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی جمع شدند و یکی از نمایندگان «دست خود را روی دهن وی گذاشت تا جلوی فریاد زدن وی را بگیرد».


بر اساس این گزارش، در نهایت تعدادی از نمایندگان معاون وزیر جهاد کشاورزی را به بیرون از صحن علنی مجلس بردند.
پس از این درگیری، عزت‌الله یوسفیان نماینده آمل در مجلس اعلام کرد که نمایندگان شمال نامه‌ای را به وزیر جهاد کشاورزی درباره جلوگیری از واردات غیر قانونی برنج نوشته بودند اما معاون وزیر «عصبانی شد و یقه‌اش را نیز خودش باز کرد».
با این حال به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون وزیر جهاد کشاورزی نماینده آمل را متهم کرد که در حین درگیری یقه او را «پاره» کرده و «کلمات زشت و رکیکی» را گفته است.
خلیل آقایی اضافه کرد: «در ادامه این مشاجره و درگیری در حالی که یقه پیراهن من توسط وی پاره شده بود و من آن را به نشانه اعتراض به او نشان دادم، برخی رسانه‌ها این گونه اعلام کردند که من یقه خود را در مجلس پاره کرده‌ام».
وی بدون اشاره به جزئیات گفت که این نماینده مجلس «خواسته غیر قانونی» داشت و «وقتی که نتوانست خواسته غیرقانونی خودش را تامین کند به مشاجره و بیان کلمات رکیک و یقه‌گیری پرداخت».
درگیری فیزیکی بین مقامات دولت و نمایندگان مجلس در دولت‌ها و مجالس گذشته نیز سابقه داشته است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311