Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

water problem in chaharmahal bakhtiari

درگیری میان برخی اهالی دو روستا در استان چهارمحال و بختیاری بر سر آب منجر به مرگ دو نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
روزنامه «شهروند» رو دوشنبه (۲۵ مرداد) گزارش داده‌است که این درگیری‌ها ۱۸ مرداد میان برخی از اهالی دو روستای « «ارجنک» و «کتک» رخ داده‌است.
فیروز گنجی، دهدار «ارجنک» در گفت‌وگو با این روزنامه «اختلاف بر سر چرای دام» را علت آغاز این درگیری‌ها اعلام کرده‌است.


آقای گنجی گفته «اول یکی از اهالی ارجنک با اسحله شکاری یکی از کتکی‌ها کشته می‌شود و در مقابل ارجنکی‌ها هم در همان لحظه با حمله کردن به قاتل، او را همان‌جا با سلاح‌های سردی که داشتند، می‌کشند.»
وی افزوده در این درگیری‌ها دو نفر دیگر زخمی شده و تعدادی هم بازداشت شده‌اند.
آن‌طور که روزنامه «شهروند» نوشته ورود ۱۵۰ گوسفند از روستای «ارجنک» به زمین‌های روستای «کتک» و استفاده آنها از آب یک چشمه، علت اصلی آغاز درگیری بوده‌است.
قهرمان غلامی، رئیس شورای روستای «ارجنک» هم با تأیید گزارش‌ها دربارهٔ این درگیری‌ها گفته «درگیری میان اهالی روستای کتک و ارجنک سابقه طولانی دارد.»
آقای غلامی روایت فیروز جنگی از علت آغاز این درگیری‌ها را تأیید کرده، اما افزوده که چشمه مذکور «متعلق به روستای ارجنک» است که «هرزآبش به آنجا {روستای کتک} می‌رسد.»
وی گفته «اهالی کتک ادعای مالکیت عدوانی {بر این چشمه}» دارند، اما دادگاه براساس اسناد و مدارک «مالکیت آن را به ارجنک داده» است.
غلامی همچنین افزوده «همه اختلاف‌ها از زمانی که خشکسالی شدت گرفت، جدی‌تر شده» است و قوه قضائیه باید برای حل و فصل این اختلاف‌ها وارد عمل شود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311