Monday 23 September 2019 / دوشنبه 1 مهر 1398

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mahshar Iran Acid

در یک هفته اخیر دو زن در پارک پتروشیمی شهرستان ماهشهرِ خوزستان قربانی اسیدپاشی شدند. گفته می‌شود یکی از این دو زن باردار بوده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، جلیل زبیدی...

، فرمانده انتظامی شهرستان بندر ماهشهر در این رابطه گفت: «اقدامات گسترده‌ای برای شناسایی و دستگیری عوامل اسیدپاشی‌های اخیر در ماهشهر انجام شده است.»
جلیل زبیدی ادامه داد: «سرنخ‌ها و اطلاعات بسیار خوبی در این رابطه به دست آمده و بدون تردید به زودی عوامل این ناامنی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل خواهند شد.»
به گفته زبیدی ‌اکنون گشت‌های محسوس و نامحسوس به صورت دائمی در پارک‌های شهر وظیفه تأمین امنیت را برعهده دارند.
وضعیت عمومی قربانیان این حادثه خوب اعلام شده است.
اسیدپاشی در بسیاری از نقاط ایران تاکنون قربانیان بسیاری داشته است. انگیزه اسیدپاشی‌ها می‌تواند هم بر انتقام شخصی و هم دلایل دیگر استوار باشد.
برای مثال اسیدپاشی‌ به روی زنان در اصفهان، در مهرماه سال ۹۳، هم‌زمان با ارائه طرح امر به معروف و نهی از منکر در مجلس ایران صورت گرفت و بسیاری از منتقدان، این اسیدپاشی‌ها را نتیجه سیاست‌های حکومتی تحت لوای امر به معروف و نهی از منکر علیه زنان و آن‌چه «بدحجابی» تلقی می‌شود، دانستند.
خبرهای غیررسمی از قربانی‌شدن ۱۵ تن در این اسیدپاشی‌ها حکایت داشتند اما خبرگزاری‌های رسمی ایران این قربانیان را چهار نفر عنوان کردند که یکی از آن‌ها جان سپرد.
در ایران عامل اسیدپاشی نیز به قصاص محکوم می‌شود و خود باید با اسید مجازات شود. این برخورد قضائی با عاملان اسیدپاشی نیز بارها مورد انتقاد نهادهای مدافع حقوق بشر قرار گرفته است

nomonopoly market