Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

abbas jafari dolatabadi

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران از بازداشت چهار نفر در ارتباط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.
وی هیچ توضیحی درباره نام و مشخصات این افراد و اتهام آنها ارائه نداد.
این خبر در حالی اعلام شد که یک روز پیش‌تر، خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران، گزارش مفصلی درباره "فساد" در صندوق ذخیره فرهنگیان منتشر کرده بود.
در این گزارش به خبر دستگیری مدیرعامل این صندوق به نام شهاب‌الدین غندالی اشاره و گفته شده او در گفت‌وگو با تسنیم خبر بازداشتش را تکذیب کرده و گفته برای پاره‌ای توضیحات درباره بانک سرمایه احضار شده بوده است.


۱۲ شهریور غندالی در نامه‌ای به عباس جعفری‌دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن تکذیب مدعیات مطرح‌شده در برخی سایت‌های اصولگرا درباره کشف اختلاس ۸۰۰۰ میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان، خواستار برخورد جدی با متخلفان شد. به گفته او انتشار این اخبار باعث کاهش ٢٠٠ میلیارد تومانی ارزش شرکت‌های بورسی این صندوق شده است.
به گفته یکی از نماینده مجلس، مسئولان صندوق فرهنگیان اعلام کرده‌اند که در سال ۹۲ هنگامی که این صندوق را از مسئولان پیشین تحویل گرفتند، این صندوق در بازه زمانی سال‌های ۸۶ تا ۹۲ مبلغ ۴ هزار میلیارد تومان دارایی "معدوم‌الوصول" داشته است یعنی این مقدار از دارایی‌های این صندوق وصول نشده است.
محمود صادقی که عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس، فراکسیون طرفدار دولت روحانی است در ادامه توضیح داده که ۳۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به وام‌هایی بوده که در اختیار ۳ نفر قرار گرفته و هرگز این وام‌ها را بازنگردانده‌اند.
نامی از این سه نفر نیز برده نشده است. این نماینده مجلس البته تایید کرده که تحلف‌هایی نیز در دولت جدید در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته اما به گفته او عمده تخلفات مربوط به دولت احمدی‌نژاد بوده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311