Sunday 9 May 2021 / يكشنبه 19 ارديبهشت 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Mohammad Bagher Nobakht Total

سخنگوی دولت ایران در واکنش به انتقادها از محرمانه بودن قرارداد توتال گفت که "هیچ چیزی برای نمایندگان محرمانه نیست"
محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، از تلاش بعضی نمایندگان مجلس...

برای ارائه طرحی سه فوریتی با هدف تعلیق قرارداد نفتی اخیر ایران با شرکت توتال انتقاد کرده است.
آقای نوبخت در نشست خبری امروز سه‌شنبه ۲۰ تیر از نمایندگان منتقد خواست که اگر در قرارداد نفتی توتال اقدامی خلاف قانون می‌بینند مدارک خود را به قوه قضاییه و دستگاه‌های نظارتی "از جمله دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان حسابرسی و وزارت اطلاعات" بدهند.
امضای قرارداد چند میلیارد دلاری ایران با شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی موجی از انتقاد و اعتراض را در میان رسانه‌ها، گروه‌ها و چهره‌های منتقد دولت به دنبال داشته که این قرارداد را مخالف منافع ملی می‌دانند.
دیروز دوشنبه ۱۹ تیر حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده فراکسیون ولایت مجلس ایران، از آماده‌سازی طرحی سه فوریتی با عنوان "توقف موقت قرارداد توتال برای مطالعه، بررسی‌ و رعایت مصالح ملی در آن" خبر داد و گفت این قرارداد "بدون رعایت فرآیندهای قانونی منعقد شده است".
سخنگوی دولت ایران امروز تأکید کرد که "قرارداد توتال به صورت قانونمند پیش رفته و مراحل خود را طی کرده است و هیچ چیزی برای نمایندگان محرمانه نیست".
"محرمانه بودن" جزییات قرارداد یکی از انتقادهای اصلی مخالفان است که می‌گویند می‌تواند باعث فساد شود

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311