Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

human rights watch

سازمان دیدبان حقوق بشر در نامه‏‌ای ‏خطاب به اری گارسیا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال، نوشته مادامی که ایران حضور آزاد زنان تماشاچی برای تماشای مسابقات والیبال در این کشور را تضمین نکند، این فدراسیون باید از میزبانی ایران در تورنومنت‏‌های ‏این فدراسیون جلوگیری کند.
در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ برگزارکنندگان لیگ مسابقات جهانی والیبال در تهران که به فدراسیون بین‌المللی والیبال تعلق دارد، بازهم اجازه خرید آزادانه بلیت‌ها ‏را به زنان ندادند. دیدبان حقوق بشر نوشته که این کار نقض آشکار آن چیزی است که فدراسیون بین المللی والیبال آن را «اصل اساسی عدم تبعیض» می‏‌نامد.


سازمان دیدبان حقوق بشر می‌گوید که نگرانی‏‌های ‏خود را به طور کتبی به فدراسیون بین المللی والیبال و در دیدارهایی که در شهر لوزان که مقر اصلی فدراسیون بین المللی والیبال است، به این فدراسیون ابلاغ کرده است.
سازمان دیدبان حقوق بشر در نامه‏‌ای ‏خطاب به گارسیا در ماه می ۲۰۱۶ درخواست انجام تحقیقاتی رسمی درباره محروم کردن زنان تماشاچی از تماشای مسابقات تورنومنت فوریه ۲۰۱۶ در جزیره کیش را مطرح کرده بود.
تا چند سال قبل زنان ایران می‌توانستند به عنوان تماشاگر در مسابقات والیبال حضور پیدا کنند اما از سال ۲۰۱۲ تاکنون، بانوان ایرانی از این حق محروم شده‌اند.
در همین حال جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی مسابقات لیگ جهانی والیبال و نیز میزبانی مسابقات بین‌المللی والیبال ساحلی در سال ۲۰۱۷ داوطلب شده است و قرار است فدراسیون بین‌المللی والیبال هم در هفته‌های آینده میزبان‌های سال ۲۰۱۷ را اعلام نماید


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311