Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

hassan rouhani pakistan

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، برای دیدار با نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و شماری از مقام‌های ارشد این کشور راهی اسلام‌آباد شد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای روحانی روز جمعه، از همکاری در زمینه تامین انرژی پاکستان و همکاری‌های امنیتی به عنوان برخی از دلایل اصلی سفر خود نام برد.
هشت وزیر کابینه، رئیس‌جمهوری ایران را در سفر به پاکستان همراهی می‌کنند. سفر  آقای روحانی به پاکستان اولین دیدار رسمی یک رئیس‌جمهوری ایران از پاکستان در ۱۴ سال گذشته است.


مقام‌های نظامی و امنیتی ایران در سال‌‌های اخیر از اسلام‎آباد به دلیل آنچه، تعلل در تامین امنیت مرزهای مشترک می‌خواندند، انتقاد کرده‌اند. امنیت استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران یکی از موارد مورد توجه ایران است. نخست وزیر پاکستان دی ماه گذشته در تهران با رییس جمهوری ایران دیدار کرد. میانجیگری در بحران رابطه تهران و ریاض از اهداف آن سفر بود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311