Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

larijani and zigmar meeting

رسانه‌های ایران روز سه‌شنبه ۱۳ مهر گزارش دادند که علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، حاضر به دیدار با زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان، نشده است.
خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران می‌گوید علی لاریجانی معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان را که پیش از این بنا بود با وی دیدار داشته باشد را به حضور نپذیرفت.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک سخنگوی وزیر اقتصاد آلمان این خبر را تایید کرده و گفته که دلایل لغو این دیدار اعلام نشده است. دیدار با لاریجانی آخرین برنامه سفر کاری گابریل به ایران بود که قرار بود روز سه‌شنبه انجام شود.


برخی اظهارات معاون صدراعظم آلمان پیش از سفر به ایران خشم مقام‌های جمهوری اسلامی را برانگیخته است. آقای گابریل گفته بود که در این سفر نگرانی‌های برلین درباره نقش تهران در جنگ سوریه و کارنامه حقوق بشر در جمهوری اسلامی را به اطلاع مقام‌های ایران خواهد رساند.
وی تاکید کرده بود: «ایران تنها هنگامی می‌تواند روابطی عادی و دوستانه با آلمان داشته باشد که موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد».
صاق آملی لاریجانی، رییس قوه قضاییه ایران، روز ۱۲ مهر واکنش تندی به این سخنان نشان داد و گفت اگر جای دولت حسن روحانی بود این وزیر آلمانی را به تهران راه نمی‌داد.
به رغم انتقادهای مقام‌های جمهوری اسلامی از اظهارات معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان، در جریان سفر دو روزه او به تهران بیش از ۱۰ قرارداد و سند همکاری به امضای مقام‌های دو کشور رسید


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311