Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

hassan rouhani artist support

رئیس جمهوری ایران ضمن اذعان به ناتوانی دولت خود در حمایت همه‌جانبه از هنرمندان کشور، از «تنگ‌نظران» و کسانی که از مطرح شدن آثار سینما و موسیقی ایران در عرصه جهانی «خرسند نیستند» انتقاد کرد.
 حسن روحانی در جمع گروهی از هنرمندان گفت: «این که موسیقی هنرمند ایرانی در سالن‌های بزرگ موسیقی جهان شنیده شود و این که فیلم‌های ایران در عرصه جهانی مطرح شوند، افتخاری برای ایران و ایرانی است و معلوم نیست چرا برخی از این موضوع خرسند نیستند.»


وی با تاکید بر این که دولت «با همه توان پشتیبان اصحاب فرهنگ و هنر خواهد ماند»، در عین حال اعلام کرد که «همه توان‌ها و قدرت‌ها در قوه مجریه جمع نیست».
آقای روحانی همچنین گفت که «هنر خلاق با آزادی و امنیت کامل امکان‌پذیر است» و «با دل ترسان نمی‌توان کار هنری بزرگ تحویل جامعه داد».
وی با بیان این که «نباید از تنگ‌نظران بهراسیم»، افزود که «باید نشاط و امید را در میان جامعه حفظ و با فداکاری اجازه نداد آنانی که به مسیر دیگری فکر می‌کنند، در جامعه یاس و ناامیدی ایجاد کنند».
این گفته‌های آقای روحانی در حالی است که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در هفته‌های گذشته از «ترویج و تجلیل» از هنرمندان به قول او «بدون اعتقاد و ولنگار» و همچنین از آن چه «ولنگاری دستگاه‌های فرهنگی» می‌داند انتقاد کرده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311