Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

hassan rouhani saudi arabia

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، روز سه شنبه در مورد تنش در مناسبات تهران و ریاض در هفته های اخیر گفت:‌ تهران خواستار گسترش روابط است.به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای روحانی گفت که تهران از تنش استقبال نمی کند؛ مشروط بر آنکه به گفته او،‌ به حقوق مردم مسلمان احترام گذاشته شود، ملت های منطقه تکریم شوند و چارچوب های دیپلماتیک و آداب آن نیز رعایت گردد.
مناسبات دو کشور پس از اعدام یکی از روحانیون شیعه عربستان سعودی و نیز حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران رو به تیرگی گذاشته است.


وی که با اشاره به سخنان محمد نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، درباره روابط ایران و عربستان سعودی سخن می گفت،‌ اضافه کرد:‌ شرایط منطقه و دنیای اسلام ایجاب می‌کند تا ائتلافی برای توسعه در دنیای اسلام و نه برای جنگ به وجود آید.
آقای نواز شریف که پس از دیداری یک روزه از عربستان سعودی، ‌روز سه شنبه وارد تهران شد، گفت: پاکستان همواره در جهت رفع تنش‌ها و اختلافات تلاش کرده است. وی پیشتر اعلام کرده بود که قصد میانجیگری بین ایران و عربستان سعودی را دارد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311