Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

richard radcliffe nazanin zaghari

ریچارد رتکلیف، شهروند بریتانیایی با انتشار بیانیه‌ای در روز دوشنبه (۹ مه/۲۰ اردیبهشت) خواستار آزادی همسرش، نازنین زاغری از زندان شد.
نازنین زاغری، ۳۷ ساله شهروند ایرانی – بریتانیایی در اوایل ماه آوریل زمانی که به همراه فرزند ۲۲ ماهه‌اش قصد خروج از ایران را داشت در فرودگاه امام خمینی بازداشت شد.
ریچارد رتکلیف در این بیانیه‌تصریح می‌کند که همسر و فرزندش نمی‌توانند "تهدیدی برای امنیت ملی ایران" باشند. او اتهامات وارده به همسرش را "بی‌اساس" خواند.


نازنین زاغری برای دیدار خانواده‌اش در ایام نوروزی به ایران سفر کرده بود. او تا پیش از دستگیری در بنیاد تامسون، نهاد خیریه خبرگزاری رویترز، مشغول به کار بوده و مدیریت برخی از پروژه‌های این نهاد را برعهده داشته است.
همسر نازنین زاغری شرایط فعلی برای همسر و فرزندش را "بیرحمانه و خودسرانه" توصیف کرده است.
ریچاد رتکلیف تاکید می‌کند که فعالیت همسرش در بنیاد تامسون هیچ‌گونه ارتباطی با ایران نداشته است. به گفته همسر نازنین زاغری فعالیت‌های خیریه‌ای بنیاد رویترز اصولاً در رابطه با ایران نبوده و در این کشور نیز این نهاد خیریه‌هیچ شعبه‌ای ندارد.
بنا به گفته خانواده نازنین زاغری، او در روز سوم آوریل توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است. فرزند وی به خانواده‌اش تحویل داده شده و پاسپورت وی نیز ضبط شده است.
به گفته ریچارد رتکلیف همسرش در حال حاضر در زندانی در کرمان و در سلول انفرادی به سر می‌برد. هنوز روشن نیست که چرا نازنین زاغری به دور از خانواده‌اش به کرمان منتقل شده است.
بنا به گفته ریچارد رتکلیف، همسرش پس از زلزله بم (۱۳۸۲) در چارچوب فعالیت‌های صلیب سرخ جهانی به ایران سفر کرده بود و در زمینه یاری‌رسانی به ساکنان آسیب‌دیده با صلیب سرخ همکاری داشته است.
هنوز اتهامی به‌طور کتبی علیه خانم زاغری مطرح نشده است. اما او در تماسی تلفنی به خانواده‌اش گفته که مسئولان زندان او را تحت فشار قرار داده ‌و می‌خواهند که او اعتراف‌نامه‌ای را امضا کند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311