Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

earthquake in border of iran and azerbaijan

براساس گزار‌ش‌ها، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر که کانون آن شهر ایمیشلی در جمهوری آذربایجان بود، صبح دوشنبه، ۱۱ مرداد، شهرستان‌های شمالی و مرکزی استان اردبیل را لرزاند و یک کشته برای جای گذاشت.
براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه ساعت ۹ و ۱۶ دقیقه و ۳۲ ثانیه روز دوشنبه در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، این زمین لرزه در شهرستان های مرزی پارس‌آباد ، بیله سوار و گرمی از شدت بیشتری برخوردار بود و موجب «هراس» شهروندان شد.


در همین حال مسعود امامی، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل، خبر داد که یک پیرمرد ۶۳ ساله در شهرستان پارس آباد مغان پس از زلزله دچار ایست قلبی شده و جان خود را از دست داده است.
به گفته آقای امامی، دو شهروند پارس آبادی نیز در حین فرار از خانه خود مصدوم و به صورت سرپایی مداوا شدند.
وی همچنین خبر داد که زلزله موجب ترک خوردن دیوار برخی خانه‌ها در شهرستان پارس‌آباد مغان شده است.
به گفته آقای امامی، پیش‌بینی می‌شود زمین‌لرزه به تاسیسات زیربنایی نظیر گاز، برق و آب پارس آباد مغان خسارت وارد کرده باشد اما تاکنون از جزییات آن گزارشی دریافت نشده است.
شهر ایمیشلی جمهوری آذربایجان در همسایگی شهرستان پارس آباد مغان در شمال استان اردبیل واقع است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311