Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

tehran natural gas pipeline in fire

انفجار خط لوله انتقال گاز در شمال غرب تهران که با آتش‌سوزی همراه بوده، به چندین خانه و کارگاه آسیب وارد کرده و باعث اختلال در شبکه مخابرات شده است.
خبرگزاری ایرنا می‌گوید آتش‌نشانان ۲۰۰ نفر از ساکنان ساختمان‌های مسکونی اطراف محل حادثه انفجار لوله گاز در منطقه شهران را تخلیه کرده‌اند.
خط لوله انتقال گاز در منطقه شهران تهران ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد جمعه ۲۸ خرداد منفجر شد که آتش‌سوزی گسترده‌ای را به دنبال داشت. آتش‌نشانان موفق به خاموش کردن آتش شدند.
در حالی که مقام‌های اورژانس تهران گفته‌اند این انفجار و آتش‌سوزی تلفات جانی نداشته، ابوالفضل قناعتی، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از کشته شدن دو نفر در این انفجار خبر داده است.
آقای قناعتی به خبرگزاری مهر گفته است که راننده بیل مکانیکی و یک کارگر دیگر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. این خبر هنوز به طور رسمی تائید نشده است.
همچنین چندین نفر نیز زخمی و به طور سرپایی درمان شده‌اند.
دلیل این انفجار به گفته شماری از مقام‌ها، حفاری مترو بوده است اما مدیرعامل شرکت مترو گفته است این حادثه ربطی به ساخت تونل مترو در این منطقه ندارد.
این در حالی است که سخنگوی شرکت ملی گاز ایران به خبرگزاری ایلنا گفته است "به علت حفاری مترو و نشست زمین، حفره‌ای در ابعاد ۲۰ متر در ۲۰ متر ایجاد شد که منجر به شکست خط لوله تغذیه گاز و قطع کابل برق عبوری از این محدوده و در نتیجه انفجار و آتش سوزی شد."
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران نیز به خبرگزاری تسنیم گفته است که به دلیل این انفجار، گودالی با عمق حدود ۱۰۰ متر و عرض ۵۰ متر ایجاد شده است. از رانندگان خواسته شده است تا از تردد غیر ضروری به منطقه سولقان و کن خودداری کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311