Wednesday 21 October 2020 / چهارشنبه 30 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Erdogan travel to Iran

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در سفری یک روزه به ایران رفته است در یک جایگاه جدید در کاخ سعدآباد مورد استقبال همتای ایرانی خود حسن روحانی قرارگرفت
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که برای...

سفری یک روز هم اکنون در تهران به سر می‌برد "پشت درهای بسته" با حسن روحانی، همتای ایرانی خود دیدار کرده است.
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در یک نشست خبری که امروز بعد از دیدار با رجب طیب اردوغان، همتای ترک خود برگزار کرد گفته کشورش در پی وارد کردن فشار به کردستان عراق نیست.
روحانی در این نشست خبری گفته است: ما نمی خواهیم فشاری را به مردم کردستان عراق وارد کنیم اما تصمیمات اشتباهی که بعضی از سران این اقلیم اتخاذ کردند باید جبران شود. بنابراین سه کشور ترکیه عراق و ایران ناچار هستند تا با اقدامات ضروری و جدی خود اهداف راهبردی‌شان را در منطقه دنبال کنند."
اردوغان قرار است تا ساعاتی دیگر با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران هم دیدار کند.
رئیس جمهور ترکیه پیش از سفر به ایران به خبرنگاران گفته بود با یک "نقشه راه" به کشورش بازخواهد گشت.
روسای جمهور ایران و ترکیه در دیدار خود مذاکراتی هم درباره توسعه روابط تجاری داشته‌اند که حسن روحانی "توسعه روابط بانکی دو کشور و تجارت با پول ملی دو کشور" را از تصمیمات مهم امروز برشمرده است.
او زمان نهایی شدن این تصمیم‌ها را "تا پایان هفته آینده" اعلام کرده است

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311