Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

helicopter crashed in shiraz

گزارش‌های رسیده از استان فارس حاکی است سقوط یک هلی‌کوپتر اورژانس شیراز که برای انتقال یک بیمار بد حال از شهرستان خنج به شیراز به پرواز در آمده بود هفت کشته برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، یک مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تایید این خبر گفته که هلی‌کوپتر یاد شده در منطقه کوار در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری جنوب شیراز سقوط کرد.

وی که نامش فاش نشده است، شامگاه جمعه ششم فروردین افزود: «متاسفانه همه خدمه پرواز و چهار نفر از کارکنان اورژانس هوایی و بیمار و همراه بیمار در این حادثه جان خود را از دست دادند».

این مقام مسوول شمار جان باختگان را هفت نفر اعلام کرده است.

به گزارش ایرنا، اورژانس هوایی شیراز با دو فروند بالگرد از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون چندین ماموریت امدادی انجام داده و از مناطق مختلف بیماران را به بیمارستان‌های شیراز منتقل کرده است.

خبرگزاری فارس اعلام کرده که این هلی‌کوپتر حوالی ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز جمعه در منطقه مسکونی روستای «دهنو» در نزدیکی دریاچه مهارلو سقوط کرده است.

جنوب ایران در روزهای اخیر با وزش باد، باران شدید و دید محدود روبرو بوده است.

روز ۲۴ تیر سال ۹۳ نیز سقوط یک فروند هواپیمای جنگنده آموزشی ارتش در نزدیکی شهرستان استهبان استان فارس به مرگ خلبان و کمک خلبان این هواپیما منجر شده بود.

هفتم اسفند همان سال هم یک بالگرد متعلق به سازمان مدیریت بحران در بالای روستای «پس‌قلعه» در ارتفاعات تهران سقوط کرد و سه سرنشین آن کشته شدند.

در سال‌های گذشته همچنین تعدادی از فرماندهان و پرسنل نیروهای نظامی ایران بر اثر سقوط هواپیماهای نظامی جان خود را از دست داده‌اند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311