Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran sepah new drone

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه پنجم آبان از پهپاد جدیدی برای نیروی دریایی خود رونمایی کرد که به گفته آن، «پهپاد انتحاری» برای هدف قرار دادن کشتی‌ها است.

رونمایی از این پهپاد که نامی برای آن انتخاب نشده است، پس از آن صورت می‌گیرد که قایق‌های تندرو سپاه پاسداران در ماه‌های گذشته برخوردهای متعددی با کشتی‌های جنگی آمریکایی و سایر کشور‌ها در خلیج فارس داشتند.
خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه، تصاویری از این پهپاد منتشر و اعلام کرده که برد آن هزار کیلومتر است و تا چهار ساعت قدرت پرواز مداوم دارد.


این خبرگزاری ساعاتی پس از انتشار این خبر، تصاویر و گزارش مربوط به آن را از روی سایت خود حذف کرد. با این حال بقیه سایت‌های خبری ایران این گزارش و تصاویر پهپاد انتحاری را بازنشر کرده‌اند.
تسنیم نوشته بود: «یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پهپاد آن است که می‌تواند تا سطح نیم متری آب پایین آمده و پرواز کند و از سوی دیگر تا ارتفاع سه هزار پایی نیز بالا رفته و به ماموریت اعزام شود».
بر اساس این گزارش، «پهپاد جدید نیروی دریایی سپاه، حدود ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته و آب نشین است، بدین شکل که پس از انجام ماموریت شناسایی به راحتی می‌تواند روی آب فرود بیاید».
این خبرگزاری فیلمی از پهپاد یاد شده حین پرواز منتشر نکرده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311