Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

flood iran kordestan

محمد فلاحی، فرماندار شهرستان مریوان در استان کردستان گفت که بر اثر شدت بارندگی و سیلاب یک خودرو با چهار سرنشین در رودخانه «کلین کبود» غرق شد که باعث مرگ دو تن گردید.
فلاحی افزود که «با تلاش غواصان و امدادگران پدر و یک فرزند این خانواده نجات یافتند اما متأسفانه مادر و یک فرزند خردسال با وجود اعزام به بیمارستان بوعلی جان خود را از دست دادند.»
به گفته او بارندگی‌های اخیر در مریوان باعث آب‌گرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌ها، اختلال در ترافیک جاده‌ای و مسدود شدن راه‌های ارتباطی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان شده است.


همچنین بارش شدید باران در شهرستان سقز استان کردستان باعث بسته شدن جاده سقز – بانه و تخریب چند پل روستایی شده است.
در همین حال سازمان مدیریت بحران کشور نیز در مورد وقوع سیل در ۱۷ استان هشدار داد و اعلام کرد که به دلیل رگبار و وزش باد شدید و تگرگ در بعضی مناطق، احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.
در اخطاریه سازمان مدیریت بحران، از جمله از استان‌های آذربایجان‌غربی و شرقی، کردستان، گیلان، مازندران و تهران، به‌عنوان استان‌های در معرض خطرِ وقوع سیل و آب‌گرفتگی معابر، نام برده شده است.
همچنین سازمان هواشناسی ایران نیز در اخطاریه‌ای از آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها کشور در روز دوشنبه ۹ فروردین خبر داد و از مردم خواست توصیه‌های ایمنی این اخطاریه را رعایت کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311