Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

narges mohammadi twitter

در پانزدهمین روز از اعتصاب غذای نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، کاربران اینترنتی در داخل و خارج از ایران با ارسال ده‌ها هزار توییت، خواستار آزادی و رسیدگی به خواسته‌های او شدند.

این «توفان توییتری» پس از سه ساعت به یکی از ۱۰ ترند‌ جهانی در توییتر تبدیل شد.

نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران، ۱۵ روز است که به دلیل محرومیت از حق تماس با فرزندان خود، اعتصاب غذا کرده است.

توفان توییتری به مجموعه توییت‌هایی گفته می‌شود که با یک پیام خاص توسط هزاران کاربر در یک بازه زمانی مشخص ارسال می‌شود. برای ترند شدن یک هشتگ، باید در مدت زمانی کوتاهی ده‌ها هزار توییت منتشر شود.

توییتر در ایران فیلتر است، با این همه کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گزارش داد که بیش از ۵۹ درصد توییت‌ها توسط کاربران داخل کشور نوشته شده است.

ترانه علیدوستی، بازیگر سینما، نیز در حمایت از آزادی خانم محمدی توییت کرده است.
تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی نیز نامه مشترک انجمن‌های قلم دانمارک و سوئد به همسرش را منتشر کرده که در آن با محکوم کردن زندانی بودن خانم محمدی سلول انفرادی و عدم اجازه تماس تلفنی با فرزندانش، از اعتصاب غذای او ابراز نگرانی کرده‌اند.

این دو انجمن به خانم محمدی وعده داده‌اند که «در آگاه ساختن جهانیان از ظلم و ستمی که بر شما و دیگر همرزمان در بندتان روا می‌رود» کوتاهی نمی‌کنند.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311