Friday 30 October 2020 / جمعه 9 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Reza Pahlavi Iran Presidential

شاهزاده رضا پهلوی، فرزند آخرین شاه ایران در بیانیه‌ای دعوت به تحریم انتخابات ریاست جمهوری ایران کرد و نوشت که «در شرایط سرکوب تقاضا و انحصار عرضه» صحبت از انتخابات «کلاهبرداری» است.


شاهزاده رضا پهلوی در آستانه دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای از مردم ایران خواست تا در «دوری تازه از کلاه برداری انتخاباتی سابقه دار» و در «شیادی فرقه تبهکار حاکم» شریک نشوند.
به اعتقاد آقای پهلوی، «از بازرگان تا روحانی، اولویت پیمانکاران یکبار مصرف و بازیافت شده نظام، حفظ فرقه ضد ملی حاکم در قدرت بوده و هست» و حاکمیت جمهوری اسلامی با «تهی کردن انتخابات از محتوای آن» به دنبال « سیمایی رسانه‌ای پسند برای بزک کردن ذات متحجر خویش» است.
آخرین ولیعهد ایران که ریاست « شورای ملی ایران» را برعهده دارد، رقابت اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش رو را «تقسیم تخصصی کار در فرقه تبهکار حاکم» دانسته و نوشته است: «مشکل را نمیتوان با آنهایی که کلیدی ترین نقش را در به وجود آوردن آن ایفا کرده‌اند حل کرد» بنابراین جوانان ایران باید « دست رد به سینه این فرقه تبهکار» بزنند.
لیعهد پیشین ایران، رؤسای جمهور در جمهوری اسلامی «از بازرگان تا روحانی» را «پیمانکاران یک‌بار مصرف و بازیافت شده نظام» نامید که به گفته او، اولویتشان «حفظ فرقه ضد ملی حاکم در قدرت بوده و هست.»
به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «تقسیم تخصصی کار در فرقه تبهکار حاکم، سهام وحشت را در مالکیت اصول‌گرایان و رانت فریب را در انحصار اصلاح‌طلبان قرار داده است.»
فرزند آخرین شاه ایران در بخش دیگری از بیانیه خود خطاب به مردم ایران گفته است: «بدون رضایت و مشارکت شما، فرقه تبهکار حاکم فرو خواهد ریخت.»
به گفته شاهزاده رضا پهلوی، ایران با حکومت فعلی رو به «انحطاط» می‌رود و در بیانیه خود آورده است که «پادزهر انحطاطی که می‌رود تا نابودی ایران را رقم بزند، نیازمند اراده‌ای است ملی.»
وی در این بیانیه، در این باره و در مورد «اراده ملی» توضیح بیشتری نداده اما اضافه کرده است که جوانان «نوک پیکان چنین اراده‌ای» هستند.
شاهزاده رضا پهلوی به تازگی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود که به باور او حکومت جمهوری اسلامی در ایران «ذاتاً اصلاح‌پذیر نیست» و راه ایجاد «تغییر اساسی» در ایران را «انقلابی مسالمت‌آمیز» می‌داند که می‌تواند با «اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری» آغاز شود.
شاهزاده رضا پهلوی چندی پیش در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با اشاره به محدودیت‌های مهاجرتی اخیر دربارهٔ ایرانیان، از او خواست تا حساب مردم ایران را از جمهوری اسلامی جدا کند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311