Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

Atena Daemi and Golrokh Ebrahimi

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل نسبت به ضرب و جرح آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرائی دو فعال مدنی زندانی در زندان شهر ری اعتراض کرده اند.
چهار گزارشگر ویژه در بیانیه ای که روز دوشنبه صادر کرده اند، می گویند تلاش...

کرده با مقامات جمهوری اسلامی ایران در این رابطه صحبت کنند اما نتیجه ای نداشته است.
این دو فعال مدنی از مدتی پیش زندانی هستند و در زندان با آنها بدرفتاری شده و به زندان های دیگر منتقل شده اند.
آتنا دائمی و گلرخ ایرایی از چهار بهمن با کتک از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شدند این دو ۱۰ روز پس از آن در اعتراض به انتقال خود دست به اعتصاب غذا زدند.
آتنا دائمی که به اتهام توزیع شبنامه ها در محکومیت مجازات اعدام به ۷ سال زندان محکوم شده، دوران محکومیت خود را می گذراند.
گلرخ ابراهیمی به اتهام نوشتن رمانی که چاپ و منتشر نشده و در آن مجازات سنگسار را محکوم کرده، به ۳ سال زندان محکوم شده است.
گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل در نامه روز دوشنبه خود خواسته اند این دو مدافع حقوق بشر و دیگر کسانی که بخاطر استفاده از حق آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز خود زندانی اند، فوری آزاد شوند.
این چهار گزارشگر ویژه سازمان ملل میگ ویند عملکرد ایران در این زمینه، جوی ضد آزادی بیان ایجاد می کند و این موارد کاملاً نشان می دهد که آزار و اذیت و ارعاب فعالان مدافع حقوق بشر، سیاست آن کشور است.
آنها خواستار تحقیق فوری به مورد آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرائی شده اند.
ir.voanews.com

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311