Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

iran zoo animals died

به گفته رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، ۶۰ رأس از حیات وحش در اثر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در تهران تلف شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری کار ایران( ایلنا)، محمد کرمی، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، در رابطه با شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در استان تهران گفت: «این بیماری تاکنون موجب تلف شدن ۶۰ رأس از حیات وحش شامل ۵۶ رأس کل و بز، چهار رأس قوچ و میش در منطقه خجیر شده است».


به‌گفته او منشأ این بیماری مشخص نیست، اما معمولاً از دام‌های اهلی به حیات وحش سرایت می‌کند و ممکن است، دام‌های اهلی در مناطق اطراف منشأ این مشکل باشند.
کرمی افزود که این منطقه قرق و قرنطینه شده است و در ۱۰ الی ۱۲ روز اخیر هیچ تلفاتی مشاهده نشده است.
او با اشاره به اهمیت انجام واکسیناسیون در جلوگیری و کنترل این بیماری، گفت: «دامپزشکی باید حتماً دام‌های اهلی را واکسینه کند، ما طی مکاتباتی که با اداره کل دامپزشکی استان تهران داشتیم، درخواست کرده‌ایم تا وضعیت بیماری را در سطح استان به ما اعلام کنند و در کلیه مناطق حفاظت شده دام‌های اهلی را واکسیناسیون کنند که البته این کار البته جزو وظایف قانونی سازمان دامپزشکی است.»
تلف شدن این ۶۰ رأس حیوان در حالی است که شهریورماه سال جاری در زنجان و طالقان ۸۲ رأس بز وحشی و کل نیز از طاعون تلف شدند.
بیماری طاعونِ حیوانی قابل سرایت از دام اهلی به حیوانات وحشی است و در مکان‌هایی مشاهده می‌شود که دام اهلی در تماس با حیوانات وحشی هستند یا از آبشخورهای مشترک استفاده می‌کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311