Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

tahmasb mazaheri

طهماسب مظاهری، رئیس‌ اسبق بانک مرکزی ایران می گوید: رقم دقیق دارایی های مسدود شدهٔ ایران در آمریکا هفت و نیم میلیارد دلار است. با این‌حال بر اساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا برای سال مالی ۲۰۱۴، ایران همچنان حدود دو میلیارد دلار دارایی بلوکه شده در آمریکا دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، طهماسب مظاهری که در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد یک سال رئیس بانک مرکزی بود، در گفتگویی تلویزیونی، در پاسخ به این سئوال که در دوره مدیریت چه کسی اوراق آمریکایی خریده شد، از پاسخ طفره رفت و گفت:« این اوراق در دوران ما نیز بلوکه بود».


آقای مظاهری افزود:« از زمانی که آمریکا اعلام کرد تحریم دلار را اعمال می‌کند، بانک مرکزی کوشید تمام دارایی های دلاری خود را به ارزهای دیگر تبدیل کند». به گفته طهماسب مظاهری، در نهایت، نزدیک به هفت و نیم میلیارد دلار از این دارایی ها تبدیل نشد و بصورت ذخایر ارزی در آمریکا مسدود باقی مانده است.
رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: آقای احمدی نژاد اعتقاد داشت که این تحریم ها ورق پاره ای بیش نیست و به همین دلیل در زمینه تبدیل ذخایر دلاری به سایر واحدهای ارزی آنطور که باید همکاری نکرد. ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران، سهل‌انگاری و بی‌توجهی دولت محمود احمدی‌نژاد به هشدارهای بانک مرکزی را زمینه ساز این توقیف توصیف کرده است.
دیوان عالی آمریکا روز چهارشنبه حکم داد که دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به خانواده‌های قربانیان بمبگذاری‌های سال ۱۹۸۳ در مقر نظامی این کشور در بیروت و سایر حملات «مرتبط» با جمهوری اسلامی پرداخت شود. ایران این حکم را رد کرده و اعلام کرده که آن را به رسمیت نمی‌شناسد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311