Sunday 9 May 2021 / يكشنبه 19 ارديبهشت 1400

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

sistan baluchestan dust storm

بر اثر طوفان دو روز اخیر در استان سیستان و بلوچستان، در مناطق زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون ۶۷۶ نفر به مراکز درمانی این استان مراجعه کردند.
به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)،...

پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور روز پنج‌شنبه ۸ تیر ضمن اعلام این خبر افزود در این مناطق ۹۲ نفر نیز به دلیل طوفان بستری شدند.
این طوفان به طوفان یا بادهای ۱۲۰ روزه سیستان معروف است که در منطقه جنوب شرق ایران رخ می‌دهد.
مشکلات مردم برای مراجعه به مراکز درمانی، مشکلات چشمی و تنفسی بوده و بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، مرخص شده‌اند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور روند مراجعه مردم به مرکز پزشکی را رو به کاهش عنوان کرد.
بادهای ۱۲۰ روزه سیستان، که به آن «بادهای لوار» نیز می‌گویند، معمولاً در دوره گرم سال یعنی از ۱۵ خرداد تا ۱۵ مهر به مدت ۱۲۰ روز از ارتفاعات شمال شرقی ایران به سرزمین‌های جنوب شرقی ایران می‌وزد. این بادها در دامنه جنوبی البرز مطبوع و خنک است اما پس از عبور از بیابان‌های خشک دشت کویر و دشت لوت بسیار گرم و خشک می‌شود به‌طوری که در سیستان و بلوچستان پوشش گیاهی را از بین می‌برد و خسارات جبران‌ناپذیری را به‌بار می آورد.
استان سیستان و بلوچستان به دلیل بروز خشکسالی ۱۹ ساله و وزش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه که در چند سال اخیر به ۱۸۰ روز افزایش یافته، همواره با بادها و طوفان‌های شدید و گرد و غبار بالایی روبه‌رو است

bbl

TV

Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311