Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

adel aljabir

   وزیر خارجه عربستان از توقف پروازها به ایران و قطع روابط اقتصادی خبر داددر حالی که عربستان اعلام کرده است به دلیل حمله به سفارتش در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد از ایران به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده، سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید جمهوری اسلامی به تعهدات بین‌المللی‌اش عمل کرده است.
یک روز پس از اعلام قطع رابطه عربستان با ایران، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی، در این باره توضیح داد که این قطع رابطه شامل پایان یافتن تمامی مناسبات تجاری و هم‌چنین لغو پروازها بین دو کشور می‌شود اما مسئله سفر ایرانیان به مراسم حج را در بر نمی‌گیرد.


عادل الجبیر که روز دوشنبه ۱۴ دی در یک نشست خبری سخن می‌گفت هم‌چنین افزود که دولت عربستان تصمیم گرفته تا تمامی شهروندان سعودی را از سفر به ایران منع کند.
در این ارتباط، منابع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفتند که در حدود هشتاد شهروند سعودی، شامل دیپلمات‌ها و خانواده‌هایشان، روز دوشنبه ایران را به مقصد دبی ترک کرده‌اند.
واکنش فرانسه و روسیه
همزمان، فرانسه و روسیه روز دوشنبه در واکنش به آخرین تحولات روابط ایران و عربستان از دو کشور خواستند تنش‌ها را کاهش دهند.
به گزارش رویترز، استفان لو فول، سخنگوی دولت فرانسه روز دوشنبه گفت: لازم است نسبت به رویدادها میان ایران و عربستان سعودی هوشیار باشیم و فرانسه از هر دو طرف می خواهد تنش‌ها را کاهش دهند
خبرگزاری انیترفکس هم به نقل از یک منبع در وزارت خارجه روسیه نوشته است: ما از اینکه تنش میان ایران و عربستان، که ما با هر دوی آن‌ها مناسبات نزدیک داریم و از قدرت‌های بسیار مهم منطقه‌ای هستند، چنین افزایش یافته است متاسفیم


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311