Thursday 22 October 2020 / پنجشنبه 1 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

fransua oland rouhani france

حدود یک ماه پس از لغو سفر رییس جمهوری ایران به پاریس به دلیل حملات تروریستی در این شهر، فرانسوا اولاند امروز جمعه خبر داد که حسن روحانی اواخر ماه ژانویه میلادی به فرانسه سفر خواهد کرد. قرار بود حسن روحانی روز ۲۳ آبان به ایتالیا و سپس به فرانسه سفر کند که این سفر پس از حملات تروریستی شامگاه ۲۲ آبان در پاریس به تعویق افتاد.
آقای روحانی روز ۲۶ آبان در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی‌اش این حملات را «بسیار تکان‌دهنده، وحشیانه و نفرت‌انگیز» توصیف کرده و گفته بود که «جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی با فرانسه در روند مبارزه با تروریسم است».


دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه پیش از اینکه برنامه سفر آقای روحانی لغو شود، اعلام کرده بود که قرار است در این سفر «چندین قرارداد و توافق‌نامه در زمینه‌های مختلف به ویژه سیاسی، اقتصادی، حمل‌ونقل هوایی، بهداشت و کشاورزی» امضا شود.
علی آهنی، سفیر ایران در پاریس، نیز گفته بود که تهران انتظار دارد «توافقی مهم» در پی دیدار حسن روحانی شکل گیرد.
دولت فرانسه در عین حال از ایالات متحده خواسته است به شرکت‌های اروپایی تضمین بدهد، که در صورت بازگشت تحریم‌های ایران، مجازات نمی‌شوند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311