Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ghiam street south of tehran

حسن عباسی، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران، امروز دوشنبه (۱۰ اکتبر/ ۱۹ مهر) گفت که در پی فرونشست زمین در خیابان قیام در جنوب تهران، "یک آتش‌نشان جان خود را از دست داد."
به گزارش خبرگزاری‌ها از ایران در حال حاضر امدادگران اورژانس و آتش‌نشانی در این منطقه در حال آواربرداری هستند.
به گفته یک شاهد عینی دو کارگر نیز در این حادثه مدفون شده‌اند و نیروهای آتش‌نشانی در تلاش برای نجات آنها هستند. اما مقامات در این خصوص به طور رسمی اظهارنظر نکرده‌اند.


در همین حال جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی، نیز با اعلام محدودیت‌های رفت و آمد ایجاد شده با هدف "امنیت شهروندان" در منطقه حادثه دیده افزود: "محدوده تونل مترو و مجاورت آن بسته‌ شده و اکنون نیروهای سازمان آتش‌نشانی در محل حاضر هستند. فرو نشست محدود زمین در مجاورت تونل مترو بوده و ارتباطی با مترو ندارد."
آقای ملکی همچنین عنوان کرد که محدوده‌ای که اکنون بسته شده، محوطه‌ای در حدود ۲۰ تا ۳۰ متر مربع است اما به این خاطر اینکه دسته‌های عزاداری از این محل تردد می‌کنند قرار است طی ساعات آتی "این فضای محدود نیز بازگشایی شود."
این حادثه در حالی رخ داده است که دو روز پیش رسانه‌های ایران خبری در خصوص تغییر وضعیت خیابان قیام و احتمال فرونشست این منطقه منتشر کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در گزارشی در همین خصوص به نقل از یک سخنگوی آتش‌نشانی نوشت: "در ضلع شرقی خیابان قیام و در مجاورت یک کارگاه مترو تعدادی از پیمانکاران شرکت مترو متوجه شدند که در سطح خیابان تغییراتی ایجاد شده که بلافاصله این تغییر وضعیت را به مرکز اطلاع رسانی آتش‌نشانی شهر تهران اعلام کردند."
آقای ملکی گفته بود آتش‌نشانان برای جلوگیری از تردد هرگونه خودرو این محل را مسدوده کرده و در حال حاضر کارشناسان ستاد بحران شهرداری در محل حادثه (خیابان قیام) مشغول بررسی بیشتر هستند.
آتش‌نشانی هرگونه ارتباط این فرونشست با فعالیت کارگاه مترو در آن محدوده را رد کرده بود.
به گفته کارشناسان کمبود بارندگی و نبود مدیریت آب و مصرف بی‌رویه آبهای زیرزمینی از عمده دلایل فرونشست زمین در مناطق مختلف ایران است.
در میان استان‌های ایران، استان تهران به گفته کارشناسان بالاترین سطح فرونشست را به خود اختصاص داده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311