Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

36 telegram user arrested

کمپین بین المللی حقوق بشر می‌گوید که سه جوان فعال در تلگرام که در زندان به سر می‌برند از سوی دادگاهی در ایران به ۳۶ سال زندان محکوم شده‌اند.
به گزارش وبسایت کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران علیرضا توکلی،

محمدمهدی زمان‌زاده و محمد مهاجر که از تابستان سال گذشته توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده و همچنان در زندان هستند٬ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب هرکدام به ۱۲ سال زندان محکوم شده‌اند.
این سه جوان در تمام مراحل بازجویی از حق دسترسی به وکیل محروم بوده‌اند و قاضی ابوالقاسم صلواتی آنها را به اتهاماتی مانند «توهین به مقدسات»، «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی» و «توهین به بنیانگذار و رهبر انقلاب» به اشد مجازات محکوم کرده است.
بنابر این گزارش این سه تن از فعالان یک گروه تلگرامی بودند که مطالب انتقادی سیاسی و عقیدتی منتشر می‌کرد.
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران فروردین ماه امسال در یک نشست خبری مدعی شد که در دولت او فضای جامعه، خیابان‌ها و دانشگاه‌ها «کمتر امنیتی» شده است.
او همچنین از بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی اصلاح‌طلب و حامی دولت توسط قوه قضائیه انتقاد کرد اما درباره بازداشت‌های وزارت اطلاعات توضیحی نداد.


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311