Tuesday 27 October 2020 / سه شنبه 6 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

khobregan election final

درحالیکه رادیو فرانسه از حضور ۴۰ درصدی رای دهندگان در تهران خبر میدهد عبدالرضا رحمانی فضلی  وزیر کشورگفت در تهران حدود ۵۰ درصد مردم و در کل کشور حدود ۶۲ درصد در این انتخابات مشارکت کردند.
وزیر کشور گفت شمارش آراء دو انتخابات مجلس شورا و خبرگان رهبری در سراسر ایران پایان یافته است. او گفت لیست ۳۰ نفره مورد حمایت اصلاح‌طلبان در تهران پیروز قطعی انتخابات مجلس در این استان است.
با انتشار آمار نهایی ستاد انتخابات ایران، مشخص شد در انتخابات مجلس خبرگان در تهران، اکبر هاشمی رفسنجانی در رتبه نخست قرار گرفت و چهره های شاخص اصولگرا شکست سختی در این انتخابات خورده اند.


براساس نتایج اعلام شده، احمد جنتی  که در مکان پانزدهم قرار داشت، یک پله دیگر تنزل داشت و شانزدهم شد. او آخرین نفر از میان شانزده منتخب خبرگان از تهران شد.
از سوی دیگر، محمد یزدی، رئیس فعلی مجلس خبرگان، محمد تقی مصباح یزدی، چهره سرشناس اصولگرایان و همچنین محمدرضا مدرسی عضو فعلی خبرگان و شورای نگهبان به جمع خبرگان تهران رای نیافتند.
فهرست منتسب به هاشمی رفسنجانی در استان تهران، موسوم به "خبرگان مردم"، که اصلاح طلبان آن را فهرست نامزدهای مورد حمایت خود اعلام کرده اند، نتایج بهتری را کسب کرده است.
در این میان صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، می گوید که اصلاح طلبان و کسانی که آنان را "افراد خاص" خواند، در حرکتی به گفته او "هماهنگ با بیگانگان" برای حذف چهره‌ها از مجلس خبرگان تلاش کرده‌اند.
رییس قوه قضاییه در پیامی که پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس خبرگان منتشر شد، مدعی شد که "رسانه‌های متعلق به دولت آمریکا و انگلیس" و کسانی که وی آنان را "ضد انقلاب فراری" توصیف کرد، تلاش کردند تا برخی مسئولان عالی رتبه نظام را از مجلس خبرگان رهبری حذف کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311