Thursday 29 October 2020 / پنجشنبه 8 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

ali motahari soccer

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران، در نامه‌ای به محمد یزدی، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو شورای نگهبان، از اظهارات او در مورد لغو برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب تاسوعا انتقاد کرده است.
در متن نامه آقای مطهری به محمد یزدی آمده است: "روشن است که بهتر بود این بازی به زمان دیگری موکول می‌شد، اما اکنون که امکان این امر وجود ندارد و لغو این بازی هم خسارات‌های جبران ناپذیری برای کشور دارد، به نظر می‌رسد که ابراز حساسیت بیش از حد نسبت به این موضوع، امری ضد تبلیغ دین به شمار می‌رود."


بازی تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال قرار است روز ۲۰ مهرماه، مصادف با روز تاسوعا، در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.
برخی برگزاری این بازی در چنین روزی را مغایر سنت عزاداری ایام محرم دانسته و خواستار تغییر زمان آن شده‌اند، اما مقامات ورزشی جمهوری اسلامی می‌گویند که تغییر زمان این مسابقه ناممکن است.
با وجود این، آقای یزدی روز شنبه خطاب به وزیر ورزش گفت که "اگر این برنامه را حذف کنید، هر زیانی ببینید در برابر آن سودی که از احترام عاشورا به دست می‌آید، برابری می‌کند."
آقای یزدی از وزیر ورزش خواسته بود: "این محاسبه را دقیق‌تر انجام دهند و مسابقه را تعطیل کنند، چراکه سود آن در حال و آینده بیشتر خواهد بود


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311