Wednesday 28 October 2020 / چهارشنبه 7 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

igor konashenkov

سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اول شهریور اعلام کرد تمام جنگنده‌های روسی فعال در پایگاه هوایی نوژه همدان به پایگاه‌های خود در خاک این کشور بازگشته‌اند.
ایگور کوناشنکوف به خبرنگاران در مسکو گفته که نیروی هوایی ارتش روسیه عملیات‌ هوایی از پایگاه همدان «علیه مواضع تروریست‌ها در خاک سوریه» را با موفقیت انجام داده است.
به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، او تأکید کرد که «استفاده نیروی هوایی روسیه از پایگاه همدان در جمهوری اسلامی ایران بر اساس توافق دوجانبه در زمینه مبارزه با تروریسم است و ادامه آن بستگی به وضعیت سوریه دارد».


این سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: «در حال حاضر، تمام هواپیماهای روسی که در این عملیات شرکت داشتند هم اکنون در خاک فدراسیون روسیه هستند».
برخی گزارش‌ها حاکی است که آماده‌سازی این پایگاه نظامی برای عملیات روسیه دستکم از یکسال پیش آغاز شده بود ولی مقام‌های ایران در این زمینه سکوت کرده بودند.
علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران نیز گفته که «استفاده از حریم هوایی و پایگاه نوژه (همدان) مدتی است که انجام می‌شود اما اخیراً علنی شده‌ است».
به نظر می‌رسد مقام‌های ایران از اعلام این خبر از سوی روسیه ناخشنودند، چرا که حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، روز ۳۱ مرداد گفت که جنگنده‌های روسی در پایگاه هوایی همدان «تنها برای سوخت‌گیری» حضور داشتند و «روس‌ها با اعلام خبر حضور جنگنده‌هایشان در همدان بی‌معرفتی کردند».
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه سرانجام اعلام کرد که استفاده روسیه از پایگاه نوژه فعلا پایان یافته است


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311