Monday 19 October 2020 / دوشنبه 28 مهر 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

teacher hit a student in fars

مشت یک معلم در هنرستانی در استان فارس، یک دانش‌‌آموز را روانه بیمارستان کرده است.

این خبر که بعد‌ازظهر روز سه‌شنبه یازدهم آبان ماه و به نقل از مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، مخابره شده است، بار دیگر موضوع تنبیه بدنی در مدرسه‌های ایران را در مرکز توجه قرار می‌دهد.


حمیدرضا شعبانی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا با خوب توصیف کردن حال عمومی این دانش‌آموز، ماجرا را چنین روایت کرده است: «پنج دانش‌آموز بعد از اتمام کلاس ورزش با تاخیر وارد کلاس شدند که این مساله موجب ناراحتی معلم و بروز رفتاری غیر‌قابل توجیه شد.»
شعبانی گفته است: «متاسفانه معلم با مشت به سینه یکی از دانش‌آموزان به‌ نام {…} ضربه وارد می‌کند که متاسفانه این امر منجر به بی‌حالی و انتقال وی به بیمارستان می‌شود و پس از اتمام مراحل درمانی همان روز از بیمارستان مرخص می‌شود. خوشبختانه نتایج بررسی‌های پزشکی نشان داده آسیبی به وی وارد نشده است.»
پرونده تخلف این معلم به کمیته تخلفات اداری ارجاع شده است.
در مورد دیگری از تنبیه بدنی یک دانش‌آموز در روستای خیرآباد منطقه بمپور استان سیستان و بلوچستان که به تازگی رخ داده است، مدیر مدرسه‌ تعلیق و معلم خاطی به هیات رسیدگی به تخلفات احضار شده است.
به دنبال این حادثه، فریدون دامنی، رییس آموزش و پرورش بمپور هم در نامه‌ای اعلام کرد که به حرمت افکار عمومی استعفا می‌دهد.
این مقام محلی در نامه‌ اعلام استعفای خود که از معدود موارد استعفا به احترام افکار عمومی‌ست، چنین نوشته است: «با توجه به تنبیه بدنی دانش‌آموز در حوزه مسئولیت اینجانب و نظر به حساسیت موضوع و این‌که شاید قصوری از طرف اینجانب در امر نظارت و توجیه زیر‌مجموعه صورت گرفته باشد، به احترام دانش‌آموز عزیز و خانواده‌اش و همچنین به حرمت افکار عمومی که به حق در این قضیه جریحه‌دار شده، استعفای خویش را از مسئولیت آموزش و پرورش بمپور تقدیم می‌دارد. باشد که دیگر شاهد این‌گونه حوادث در مجموعه دستگاه مقدس تعلیم و تربیت نباشیم.»
درهمین مورد، مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان هم همراه جمعی از مسئولان آموزش و پرورش برای دیدار و دلجویی از این دانش‌آموز که در بیمارستان ایران شهرستان ایرانشهر بستری شده بود، به این منطقه سفر کردند.
در روزهای گذشته از مختارآباد در استان کرمان هم خبر رسیده بود که چندین دانش‌آموز به دلیل ناتوانی خانواده‌های‌شان از پرداخت مبلغی به عنوان کمک به مدرسه، شلاق خورده‌اند.
مجموعه این موارد می‌تواند نشان ‌دهنده این موضوع باشد که با وجود حساس شدن جامعه نسبت به مساله تنبیه بدنی و با وجود آن‌که آموزش و پرورش هم می‌گوید درباره این مساله حساس است و با خاطیان برخورد می‌کند، هنوز هم تنبیه بدنی دست‌کم در مناطق دورتر از پایتخت یا شهرهای بزرگ رواج دارد.
این در حالی‌ست که به احتمال فراوان موارد متعددی از تنبیه بدنی به این دلیل که آسیب جسمی سخت، واضح و آشکاری به دنبال ندارند گزارش نمی‌شوند. علاوه بر این ممکن است که در صورت آسیب‌دیدگی دانش‌آموز هم برخی خانواده‌ها از طرح عمومی این موضوع استقبال نکنند یا اساسا از روند طرح موضوع بی‌اطلاع باشند و دست‌شان هم به رسانه‌ها نرسد


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311