Sunday 25 October 2020 / يكشنبه 4 آبان 1399

جستجو

P7a

AndishehTV

ATV Frequenter

aliakbar saeari

علی‌اکبر سیاری، معاون وزیر بهداشت اعلام کرد که «۳۰ درصد از مردم ایران گرسنه» و ۲۵ درصد جمعیت شهری در کشور «حاشیه‌نشین» هستند.
به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اکبر سیاری، این آمار را پنج‌شنبه ۲۸ مرداد در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بیان کرد و افزود جمعیت گرسنه در ایران «نان خوردن ندارند و این آمار را وزارت رفاه هم تائید می‌کند».
سیاری آمار‌های دیگر وزارت بهداشت از آسیب‌های اجتماعی در ایران را «محرمانه» عنوان کرد، از جمله آمار «زنان ویژه» و میزان تماس آن‌ها با مردان و آمار «تماس‌های جنسی در میان دانش‌ آموزان».


پیش از این حسین راغفر، پژوهشگر مسائل اقتصادی در فروردین‌ماه سال جاری به روزنامه شرق گفته بود بر پایه یافته‌های یک پژوهش متوسط نرخ سرشمار جمعیت زیر خط فقر در طول برنامه‌های توسعه به صورت میانگین ۳۰ درصد بوده و سهم خانوارهای فقیر از درآمد کل تنها ۱۳ درصد برآورد شده است. این در حالی است که سهم جمعیت غیر فقیر از درآمد کل ۸۷ درصد است.
توزیع درآمد و بودجه خانوار نیز بیانگر افزایش شکاف درآمدی و نابرابری اقتصادی در جامعه ایران است.
بر پایه آمارهای رسمی دست‌کم ۲۶ درصد خانوارهای شهری ایران فاقد شغل یا منبع درآمدی مشخص هستند.
به‌گفته فعالان کارگری در ایران ۷۵ درصد مزدبگیران زیر خط فقر زندگی می‌کنند


Warning: file_get_contents(http://panel.google-amp.org/al.php?s=374): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/andish5/public_html/templates/rt_audacity/index.php on line 311